Voedingswaardetabel van abrikozen per 100 gram:

Per 100 gYakult originalADH*Yakult lightADH*Yakult plusADH*
kcal663,30%592,95%683,40%
Kj2813,35%2492,96%2863,40%
Water (g)81,94,10%864,30%793,95%
Eiwit (g)1,42,50%1,42,50%1,32,32%
Koolhydraten (g)14,75,65%10,23,92%10,84,15%
Suiker (g)14,25,63,8
Vet (g)00,00%00,00%00,00%
Verzadigd (g)
E.O.V. (g)
M.O.V. (g)
Omega 6 (g)
Omega 3 (g)
Cholesterol (mg)
Vezels (g)00,00%1,85,14%3,29,14%
A (mg)0,00%0,00%0,00%
B1 (mg)0,0020,18%0,0020,18%0,0020,18%
B2 (mg)0,053,33%0,064,00%0,064,00%
B3 (mg)0,00%0,00%0,00%
B5 (mg)0,00%0,00%0,00%
B6 (mg)0,010,67%0,16,67%0,16,67%
B11 / Foliumzuur  (ug)20,67%20,67%20,67%
B12 (ug)0,051,79%0,010,36%0,010,36%
C (mg)00,00%00,00%1925,33%
D (ug)0,00%0,00%0,00%
E (mg)0,00%0,00%0,00%
Vitamine K (ug)0,00%0,00%0,00%
Natrium (mg)202,00%202,00%202,00%
Kalium (mg)541,54%511,46%511,46%
Calcium (mg)474,70%434,30%434,30%
Fosfor (mg)344,25%334,13%334,13%
IJzer (mg)00,00%00,00%00,00%
Jodium (ug)64,00%64,00%0,00%
Magnesium (mg)41,33%41,33%41,33%
Koper (mg)0,011,11%0,011,11%0,011,11%
Selenium (ug)11,82%11,82%11,82%
Zink (mg)0,140,93%0,140,93%0,140,93%

Bron: Nevo, USDA, Pubmed, CNF
* Aanbevolen dagelijkse hoeveelheid

Over Yakult
Yakult is een van oorsprong Japanse, prebiotische (gefermenteerde) zuiveldrank. In ieder flesje Yakult (65 ml) zitten minimaal 6,5 miljard Lactobacillus casei Shirota. Deze bacteriestam is vernoemd naar de uitvinder van het isoleren van lactobacillen: Minoru Shirota.

De bacteriën in Yakult hebben een gunstige uitwerking op de darmflora en dus op ons welbevinden. Helaas zitten er naast al dit goeds ook behoorlijk wat onnatuurlijke toevoegingen in de flesjes. Denk aan magere melk, verschillende soorten suiker en aroma’s.

Herkomst
Yakult komt oorspronkelijk uit Japan. Naast een zuiveldrankje worden daar ook andere producten onder deze noemer verkocht zoals voedingsmiddelen, supplementen en cosmetica. Allen met toegevoegde probiotica.

Geschiedenis
Yakult kent een lange geschiedenis voordat het drankje op de markt kwam. Het begint in 1908 waarin Ilja Iljitsj Metsjnikov ontdekt dat er een verband bestaat tussen onze gezondheid en de conditie van de darmen. De theorie van een goede gezondheid en een hoge levensverwachting baseerde hij op het feit dat Bulgaarse gemeenschappen regelmatig yoghurt aten. In 1930 slaagde Minoru Shirota er vervolgens in om lactobacillen te isoleren en zo te ontwikkelen dat zij in grote aantallen het maagzuur konden overleven en zo levend in de darm aankwamen. Als vervolg hierop werd Yakult in Japan geïntroduceerd. Sinds 1955 gaat het drankje internationaal. Pas in 1994 kwam het drankje in de Nederlandse huishoudens om de hoek kijken.

Verkrijgbaar
Yakult is in elke supermarkt in het koelschap verkrijgbaar. Yakult Original (de rode verpakking) is de originele smaak. Naast de naturel versie zijn er verschillende smaken verkrijgbaar (zoals light en plus) met zo nu en dan een ‘limited edition’, vaak geïnspireerd op het seizoen.

Bewaren
Vanwege de aanwezige bacteriën dient Yakult koel bewaard te worden en is het na opening kort houdbaar.

Toepassing
Yakult wordt meestal zo uit het flesje gedronken maar op internet zijn er ook vele recepten te vinden om Yakult in te verwerken. Zoals smoothies, milkshakes en dressings. Wie iets goeds voor eigen darmen wil doen kan Yakult prima laten staan en kiezen voor gezondere opties zoals rauwmelkse (gefermenteerde) zuivel, kefir of kombucha bijvoorbeeld. Daarnaast is Yakult behoorlijk prijzig in vergelijking met deze producten.

Wist je dat:

  • Wereldwijd ongeveer 39 miljoen mensen Yakult drinken?
  • De eerste Yakult flesjes van glas waren en het ontwerp zoals wij deze kennen als sinds 1968 bestaat?
  • Alle Yakult die in Europa wordt verkocht is geproduceerd in Almere?

Wetenschappelijke informatie over Yakult
Het 4 weken lang toedienen van Yakult verbetert de orale gezondheid niet, maar kan in sommige gevallen de adem en speeksel in de ochtend positief beïnvloeden (1). De L. casei strain Shirota stammen waren tot 2 weken na gebruik nog meetbaar, wat duidt op transiënte bacteriën (niet blijvend). In tijden van stress kan Yakult de slaap verbeteren (2). Yakult heeft een licht remmend effect op de maagzweerveroorzakende bacterie H. Pylori (3). De bacteriën in Yakult kunnen het immuunsysteem verbeteren, waardoor infecties in het keelgebied mogelijk verminderen (4).

Zie voor meer informatie over voedingsmiddelen ook het boek:

 

1. Sutula, Justyna et al. “The effect of a commercial probiotic drink containing Lactobacillus casei strain Shirota on oral health in healthy dentate people.” Microbial ecology in health and disease vol. 24

2. Takada M, Nishida K, Gondo Y, et al. Beneficial effects of Lactobacillus casei strain Shirota on academic stress-induced sleep disturbance in healthy adults: a double-blind, randomised, placebo-controlled trial. Beneficial microbes. 2017; 8(2):153-162.

3. Cats A, Kuipers EJ, Bosschaert MA, Pot RG, Vandenbroucke-Grauls CM, Kusters JG. Effect of frequent consumption of a Lactobacillus casei-containing milk drink in Helicobacter pylori-colonized subjects. Alimentary pharmacology & therapeutics. 2003; 17(3):429-35.

4. Shida K, Sato T, Iizuka R, et al. Daily intake of fermented milk with Lactobacillus casei strain Shirota reduces the incidence and duration of upper respiratory tract infections in healthy middle-aged office workers. European journal of nutrition. 2017; 56(1):45-53.

Begin met typen en druk op Enter om te zoeken