Hoofdpagina » Nieuws » Slechte voeding brengt gezondheid halve wereldpopulatie in gevaar

Slechte voeding brengt gezondheid halve wereldpopulatie in gevaar

Een onafhankelijk panel van de Food and agriculture heeft vastgesteld dat slechte diëten de gezondheid van de halve wereldbevolking in gevaar brengen, zo meldt de BBC.

Door de ongezonde voedingspatronen lijden nu onnodig veel mensen aan hartkwalen, hoge bloeddruk en diabetes. De onderzoekers spreken van niet-infectueuze chronische ziektes. Nieuwe gevallen van deze ziektes grijpen steeds sneller om zich heen. De verwachting is dat de komende 20 jaar de situatie nog verder zal verslechteren.

Het effect dat slechte voeding op ons heeft is groter dan roken of onveilige seks, stellen de onderzoekers. Toch doen overheden bijzonder weinig om het tij te doen keren.

Opvallend is dat de meeste mensen meer dan voldoende calorieën binnenkrijgen, maar onvoldoende micronutriënten zoals vitamines en mineralen. Het tekort aan deze micronutriënten maakt ons op de lange termijn ziek.

De wereldbevolking groeit nog steeds. Omdat mensen meestal besluiten om dicht op elkaar in steden te gaan wonen, trekt dat bedrijven aan die junkfood en bewerkte voedingsmiddelen verkopen. Het grootste probleem zijn de bewerkte voedingsmiddelen met een lange houdbaarheid. Hoog in calorieën, maar laag in voedingswaarde. De productie van bewerkte voedingsmiddelen neemt nog steeds toe. Vooral opkomende landen, zoals China, nemen afstand van hun traditionele dieet en schakelen over op een bewerkt voedingspatroon.

Ook het inkomen speelt een rol. Het blijkt dat arme mensen vaker voor de bijl gaan, dan mensen die wat meer te besteden hebben. Het is opvallend dat bewerkte voedingsmiddelen vaak goedkoper zijn dan onbewerkte voedingsmiddelen. Zo wordt deze ernstige situatie in de hand gewerkt.

De Food and agriculture organization is onderdeel van de Verenigde Naties. Zij pleiten voor onbewerkte voeding. Met name suiker, snacks, frisdrank, zout en bewerkt vlees ondermijnen onze gezondheid. Volgens het panel zouden we bewerkte voedingsmiddelen links moeten laten liggen en kunnen we beter kiezen voor groente, fruit, volle granen, vezels, noten, zaden en eiwit. Als laatste waarschuwen de onderzoekers dat zuigelingen het beste – ten minste 6 maanden – borstvoeding zouden moeten genieten. Het is een trend om kinderen te voeden met flesvoeding, met alle gevolgen van dien (bron).

Hoeveel weet jij over gezondheid? Doe de kennistest over voeding in 30 vragen!
Juglen Zwaan

Juglen Zwaan

Juglen Zwaan (1982) is spreker en schrijver over voeding en gezondheid. Hij is een gepassioneerde voedingskundige met een onbedwingbare honger naar nieuwe inzichten. Hij schreef de boeken De supplementenwijzer, De voedingswijzer, De receptenwijzer en De voedingswaardewijzer. Juglen maakt al meer dan 12 jaar deel uit van het radioprogramma gezondheidsnieuws en was vaste gast in het tv-programma ‘Wat eten we’ op de landelijke televisie. Hij studeerde Voeding & Gezondheid aan de Open Universiteit en Nutrition Science aan Stanford. Hij onderzoekt kritisch en combineert moderne wetenschap met eeuwenoude kennis. Hij hangt geen enkel voedingsgeloof aan, maar combineert vele visies. Als je meer wilt weten over de achtergrond van aHealthylife, zie dan Over ons voor meer informatie.