Hoofdpagina » Nieuws » Wandelen in de natuur verbetert concentratie

Wandelen in de natuur verbetert concentratie

Uit onderzoek van wetenschappers van de Universiteit van Utah blijkt dat al een korte wandeling van 40 minuten in de natuur de concentratie kan verbeteren.

Voor het onderzoek lieten de psychologen Amy McDonnell en David Strayer proefpersonen eerst een zware concentratie-opdracht uitvoeren. Vervolgens ging de ene helft van de deelnemers 40 minuten wandelen in een natuurgebied en de andere helft door een stedelijke omgeving. Na afloop deden alle proefpersonen een test om de concentratie en foutdetectie te meten.

De resultaten waren opvallend. Degenen die in de natuur hadden gewandeld, presteerden significant beter op onderdelen van de test die concentratie en foutdetectie meten. Bij de stedelijke wandelaars was dit effect niet waarneembaar.

Volgens de onderzoekers toont dit aan dat zelfs een kortdurende blootstelling aan de natuur al genoeg is om de concentratie te verbeteren. Dit komt mogelijk doordat de natuur de delen van de hersenen activeert die betrokken zijn bij aandacht en concentratie.

De bevindingen onderstrepen het belang van natuur voor ons brein. Hoewel verder onderzoek nodig is, adviseren de wetenschappers studenten regelmatig de natuur in te trekken. Een ommetje door het park kan al helpen de concentratie te verhogen. Zo kun je met frisse energie terugkeren naar je werk of studieboeken (bron: MedicalXpress)!

Hoeveel weet jij over gezondheid? Doe de kennistest over voeding in 30 vragen!
Juglen Zwaan

Juglen Zwaan

Juglen Zwaan (1982) is spreker en schrijver over voeding en gezondheid. Hij is een gepassioneerde voedingskundige met een onbedwingbare honger naar nieuwe inzichten. Hij schreef de boeken De supplementenwijzer, De voedingswijzer, De receptenwijzer en De voedingswaardewijzer. Juglen maakt al meer dan 12 jaar deel uit van het radioprogramma gezondheidsnieuws en was vaste gast in het tv-programma ‘Wat eten we’ op de landelijke televisie. Hij studeerde Voeding & Gezondheid aan de Open Universiteit en Nutrition Science aan Stanford. Hij onderzoekt kritisch en combineert moderne wetenschap met eeuwenoude kennis. Hij hangt geen enkel voedingsgeloof aan, maar combineert vele visies. Als je meer wilt weten over de achtergrond van aHealthylife, zie dan Over ons voor meer informatie.