Hoofdpagina » Nieuws » Lichaamsbeweging kan Alzheimer helpen voorkomen

Lichaamsbeweging kan Alzheimer helpen voorkomen

Kan lichaamsbeweging helpen bij het voorkomen van de ziekte van Alzheimer? Uit een groot internationaal onderzoek blijkt dat mensen die regelmatig intensief sporten een lager risico hebben op het ontwikkelen van de ziekte van Alzheimer.

Voor het onderzoek is gekeken naar data van bijna 2,1 miljoen volwassenen zonder geheugenproblemen. De onderzochte personen waren tussen de 37 en 83 jaar oud en zijn gemiddeld 15 jaar gevolgd.

Uit de resultaten komt naar voren dat mensen die regelmatig intensief sporten, zoals hardlopen en zwemmen, 44% minder kans hadden om de ziekte van Alzheimer te krijgen. Wie matig intensief sportte, zoals wandelen, had 15% minder kans. Licht intensieve activiteiten, zoals stretching, gaven geen verlaagd risico.

De onderzoekers denken dat intensief sporten de doorbloeding en stofwisseling in de hersenen verbetert. Dit kan helpen om de hersencellen gezond te houden. Ook kan sporten een gunstig effect hebben op risicofactoren voor dementie, zoals overgewicht en hoge bloeddruk.

Dit onderzoek benadrukt het belang van regelmatige lichaamsbeweging, bij voorkeur intensief, om de hersenen gezond te houden en de kans op dementie op latere leeftijd te verkleinen.

Hoewel de resultaten veelbelovend zijn, zijn meer onderzoeken nodig om de precieze effecten van lichaamsbeweging op de hersenen te begrijpen. Desalniettemin lijkt regelmatig intensief sporten een zinvolle manier om het risico op dementie op latere leeftijd te verkleinen. Mensen die willen beginnen met sporten wordt aangeraden om advies in te winnen bij een huisarts of fysiotherapeut (bron: Examine).

Hoeveel weet jij over gezondheid? Doe de kennistest over voeding in 30 vragen!
Juglen Zwaan

Juglen Zwaan

Juglen Zwaan (1982) is spreker en schrijver over voeding en gezondheid. Hij is een gepassioneerde voedingskundige met een onbedwingbare honger naar nieuwe inzichten. Hij schreef de boeken De supplementenwijzer, De voedingswijzer, De receptenwijzer en De voedingswaardewijzer. Juglen maakt al meer dan 12 jaar deel uit van het radioprogramma gezondheidsnieuws en was vaste gast in het tv-programma ‘Wat eten we’ op de landelijke televisie. Hij studeerde Voeding & Gezondheid aan de Open Universiteit en Nutrition Science aan Stanford. Hij onderzoekt kritisch en combineert moderne wetenschap met eeuwenoude kennis. Hij hangt geen enkel voedingsgeloof aan, maar combineert vele visies. Als je meer wilt weten over de achtergrond van aHealthylife, zie dan Over ons voor meer informatie.